Skip to main content

Wyraź swój sprzeciw!

Szczepiąc dziecko przeciw odrze, śwince i różyczce szczepionką związaną z aborcją M-M-RVaxPro lub Priorix, zaapeluj do firmy farmaceutycznej MSD Vaccins lub GlaxoSmithKline Biologicals S.A. o alternatywną szczepionkę. Zaapeluj też do Ministra Zdrowia.

Nie bądź bierny i wyraź swój sprzeciw!

Wyślij:

8.1._List_do_MSD_Vaccins
  8.2._List_do_GSK_Biologicals_S.A.
  8.3._List_do_Ministra_Zdrowia

*

Jest niezwykle ważne, aby Polacy mieli dostęp do etycznej szczepionki przeciw COVID-19. Polacy nie powinni być stawiani przed wyborem: zdrowie albo sumienie.

*

Zaapeluj do Rządu, aby skutecznie zabiegał na forum międzynarodowym o etyczną szczepionkę przeciw COVID-19!

Podpisz petycję opublikowaną 18.05.2020 przez CitizenGO

*

Amerykański biskup, Joseph Edward Strickland:

„ Niestety, ludzie nie mają świadomości lub przymykają oko na rozwój nauk medycznych pozwalający na to, aby szczepionki były wytwarzane przy masowym użyciu ciał abortowanych dzieci. Kościół wcześniej odniósł się do tej poważnej kwestii i wezwał wiernych katolików, aby domagali się, aby nauki medyczne znalazły etyczne metody opracowania tych szczepionek. Emerytowany papież Benedykt XVI przypomniał nam już w ‚Donum Vitae’ [1987], że ‚nie wszystko to, co jest możliwe technicznie, jest tym samym moralnie dopuszczalne’ [4]. To, że zbrodnia aborcji jest uznana za legalną w naszym narodzie, nie oznacza, że jest dopuszczalne moralnie wykorzystywanie martwych ciał tych dzieci, aby leczyć globalną pandemię. Zdecydowanie ta praktyka jest diabelska.

Na szczęście dostępne są środki etyczne, które mogą okazać się równie skuteczne w wytwarzaniu szczepionek; komórki pępowinowe, komórki łożyska, dorosłe komórki macierzyste – i inne źródła komórek, w tym nawet owadów, dają realną szansę na skuteczną szczepionkę. Naukowcy, z którymi rozmawiałem, zapewniają mnie, że nie ma medycznej konieczności wykorzystywania abortowanych dzieci w celu opracowania bardzo potrzebnej szczepionki, która ochroni nas przed tym szczególnym szczepem koronawirusa”.

Zobacz:

  • List pasterski bp. Josepha E. Stricklanda w sprawie etycznego rozwoju szczepionki przeciw COVID-19 z 23.04.2020   [tutaj].

*

Głos kobiet w obronie dzieci nienarodzonych i przeciw szczepionkom skażonym aborcją

Wśród 86 sygnatariuszek międzynarodowego obszernego oświadczenia:

  • Wanda Półtawska, polska lekarz medycyny, specjalista w dziedzinie psychiatrii, ofiara pseudomedycznych eksperymentów w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück
  • Abby Johnson, amerykańska aktywistka antyaborcyjna
  • Debi Vinnedge, założycielka Children of God for Life
  • Kaja Godek, założycielka Fundacji Życie i Rodzina.

Zobacz:

          Tłum. na język polski w DoRzeczy.pl, 18.03.2021.

*

Wraz z rozwojem szczepionek przeciw COVID-19, który obecnie trwa, nadszedł czas, by domagać się etycznych opcji, które szanują godność ludzkiego życia. Mamy szansę w tym momencie historii zażądać etycznych szczepionek jako normy, a nie alternatywy, jeśli zachowamy ostrożność.

*

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021